Obowiązki nadchodzą falami

Obowiązki nadchodzą falami.

Zdarzają się dni wypełnione szczelnie, po brzegi, po uszy. Od zmroku po zmrok.

Wszystkie prace świata potrzebują nas w tym samym momencie. Spiętrzenie rzeczy do zrobienia, a każda chce być pierwsza, najważniejsza, załatwiona natychmiast. Szef w końcu jest ważniejszy niż współmałżonek, któremu obiecywałam miłość i wierność.

Terminy gonią (nas) w piętkę. Stos obowiązków wymaga czasu i energii. Dla domowników zostają okruszki, drobinki i skromne resztki. Czasem brak sił, by się odezwać. Czasem widzimy się tylko przez kilka chwil, bo się mijamy albo spędzamy zajęte dni poza domem.

Mój teść na mój widok powiedział dzisiaj: "O, przyszłaś trochę pomieszkać".

  • Marta Jafernik

    „Szef w końcu jest ważniejszy niż współmałżonek, któremu obiecywałam miłość i wierność.” Hmmm…trudno czasem nam to wypośrodkować, kiedy ilość pracy i włożonych w nią starań, wciąż jest nieadekwatna do ilości zdobytych środków i efektów. Może czas nam zacząć pracować dla mężów :)?. Tylko jak potem wytłumaczyć awans? He, he! Co ludzie powiedzą? Kariera przez łóżko? ;D. Sytuacja patowa. A tak na poważnie, te wybory nigdy nie są proste. Chyba trzeba dużo wyrozumiałości, wrażliwości i zabiegania o to, co w naszej parze wyjątkowe. Wzajemna wiara w osobiste sukcesy zawodowe też się przydaje, a konkretne wsparcie w działaniach bezcenne. Fajnie otrzymywać komunikat: pomogę Ci, bo to co jest ważne dla ciebie, jest też ważne dla mnie. Później pewne wyrzeczenia mniej bolą i rodzą potrzebę lepszej organizacji czasu dla… NAS. W końcu wspólna praca też podobno zbliża. No i się rozmarzyłam ;D! Jak powszechnie wiadomo potrzeba jest matką wynalazków ;)! I w tym temacie, życzę Tobie Czeremcho, wszystkim pracującym parom i sobie niekończącego się pasma sukcesów. Zapracowana żona i mama.

    • Nie, nie, to ja już wolę wypośrodkować – szef niech będzie szefem, a czas dla małżonka niech będzie po pracy, ale niech to faktycznie będzie czas po pracy, jak należy.
      A wsparciu w działaniach mówimy stanowcze TAK!