4 Porady dotyczące rozgrzewki podczas jazdy na rowerze

Aby sesja jazdy była skuteczna i bezpieczna, należy zastosować się do kilku istotnych wskazówek. Istnieje wiele różnych czynników, które są zaangażowane w kolarstwo, takie jak styl jazdy, warunki drogowe, pogoda, rozmiar roweru i rodzaj roweru.

Aby poprawić swoje wyniki w jeździe na rowerze i pozostać bezpiecznym, musisz się przygotować, zanim wsiądziesz na rower.

Te 4 wskazówki pomogą Ci zachować bezpieczeństwo i sprawią, że Twoja jazda będzie bardziej efektywna.

Rozgrzewka przez 5 do 10 minut

Przed rozpoczęciem sesji kolarskiej ważne jest, aby rozgrzać swoje ciało przez co najmniej 5 do 10 minut. Celem rozgrzewki jest uelastycznienie mięśni i zmniejszenie szans na kontuzję.

Jazda na rowerze wymaga od Twojego ciała wykonywania różnych ruchów i najlepszym sposobem na rozgrzewkę jest uelastycznienie mięśni. Jeśli jesteś nowy w jeździe na rowerze, możesz to zrobić, biorąc rower w samochodzie, a następnie powoli zwiększając prędkość.

Jeśli jesteś częstym rowerzystą, to możesz spróbować jazdy na rowerze stacjonarnym.

Rozciągnij się przed jazdą

Kiedy jesteś w trakcie rozciągania, upewnij się, że nie wykonujesz żadnych ruchów, które mogą zaszkodzić twojemu ciału. Możesz rozciągać swoje ciało rano lub przed pójściem spać. Kiedy robisz rozciąganie, musisz upewnić się, że robisz to prawidłowo i nie trzymaj pozycji zbyt długo.

Nie zapominaj o rozciąganiu rąk i nóg.

Ćwiczenie właściwej postawy

Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez nowych rowerzystów. Mają oni tendencję do siedzenia w najwygodniejszej pozycji podczas jazdy. Podczas jazdy należy trzymać kręgosłup prosto i nie pochylać się do przodu.

Należy również unikać siedzenia tyłem lub bokiem.

Unikaj jazdy w niskich pozycjach

Jazda w niskiej pozycji zwiększy nacisk na twoje ciało. Ponadto, trudno będzie dosięgnąć przycisków hamulca i zmiany biegów.

Wnioski:

Teraz wiesz, jak ważna jest rozgrzewka, najlepszy czas na rozciąganie i właściwa postawa. Są to najważniejsze wskazówki, których możesz przestrzegać, aby Twoja sesja rowerowa była bezpieczna i efektywna.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*