10 skutków ubocznych pigułki “dzień po”, o których powinnaś wiedzieć

Jednym z głównych powodów, dla których dziewczyny biorą pigułkę morning-after jest uniknięcie niechcianej ciąży. W rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych powodów. Istnieje kilka skutków ubocznych pigułki morning-after, o których powinnaś wiedzieć, ale nie jest możliwe uniknięcie wszystkich z nich.

Oto niektóre z powszechnych skutków ubocznych, z którymi możesz się spotkać, jeśli weźmiesz pigułkę morning-after.

1. Przyrost masy ciała

Mówi się, że pigułka morning-after nie jest zalecana do utraty wagi, ale niektórzy użytkownicy mogą mieć przyrost masy ciała jako efekt uboczny. Jednak będziesz w stanie stracić wagę, gdy przestaniesz brać pigułkę.

2. Zawroty głowy

Jest to jeden z najczęstszych skutków ubocznych, z którymi będziesz musiał się zmierzyć, jeśli weźmiesz pigułkę morning-after. Jeśli masz tego typu zawroty głowy, to powinnaś udać się do lekarza, a on poleci Ci jakieś leki.

3. Ból głowy

Innym efektem ubocznym, z którym możesz się zmierzyć jest ból głowy. Możesz go leczyć pijąc dużo wody, ale jeśli utrzymuje się przez dłuższy czas to powinnaś udać się do lekarza.

4. Skurcze

Jeśli masz skurcze, to trzeba będzie skonsultować się z lekarzem. Lekarz przepisze Ci jakieś leki i wtedy uzyskasz ulgę od bólu.

5. Tkliwość piersi

Niektóre kobiety mogą mieć tkliwość piersi jako efekt uboczny. Jeśli tak się stanie, to należy to sprawdzić u lekarza.

6. Krwawienie z pochwy

Jeśli masz krwawienie z pochwy, to musisz odwiedzić lekarza. Jest to kolejny częsty efekt uboczny, z którym będziesz musiała się zmierzyć, jeśli weźmiesz pigułkę morning-after.

7. Bolesny seks

Jeśli odczuwasz bolesny seks jako efekt uboczny, wtedy powinnaś odwiedzić lekarza. Możesz wziąć kilka środków przeciwbólowych na ten problem.

8. Ból brzucha

Innym częstym skutkiem ubocznym, z którym możesz się spotkać jest ból brzucha. Jeśli masz to, a następnie należy odwiedzić lekarza tak szybko, jak to możliwe.

9. Obrzęk

Będziesz musiał zmierzyć się z obrzękiem piersi, jeśli używasz pigułki morning-after. Możesz zmniejszyć obrzęk stosując zimny okład.

Wnioski:

Mam nadzieję, że czytanie tego postu sprawiło Ci przyjemność. Wiem, że niektóre z was będą miały do czynienia z wymienionymi efektami ubocznymi, jeśli weźmiecie pigułkę “dzień po”, ale lepiej, żeby sprawdził to lekarz.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*