Jak obliczyć kalorie?

Czy czujesz się gruby i zmęczony z powodu zbyt dużego spożycia kalorii? Czy kiedykolwiek próbowałeś liczyć kalorie i pozbyć się go? Cóż, nie jest to trudne zadanie i istnieją pewne wskazówki, które sprawią, że łatwo schudniesz.

Kalkulator kalorii pomaga obliczyć kalorie, które wziąłeś w ciągu dnia, i możesz porównać go z kaloriami, które spalasz, aby wiedzieć, czy jesteś na dobrej drodze, czy nie.

Istnieje kilka stron internetowych, które obliczają kalorie, ale zamierzamy omówić tutaj najbardziej powszechną metodę.

Musimy zrozumieć, że żywność, którą spożywamy, składa się z trzech części: węglowodanów, białek i tłuszczów. Węglowodany są źródłem energii dla naszego organizmu i trzeba wiedzieć, ile gramów węglowodanów przyjmujemy w ciągu dnia.

Musimy wiedzieć ile gramów białka i ile gramów tłuszczów spożywasz. W obliczeniu tego pomoże kalkulator kalorii. Wystarczy, że wpiszesz ilość spożywanego pokarmu, jego rodzaj i ile razy go spożywasz.

Kalorie na gram:

Zacznijmy od poznania kalorii na gram. Pomoże Ci to obliczyć kalorie, które przyjąłeś w ciągu dnia.

Węglowodany:

Do obliczenia kalorii z węglowodanów musisz znać ilość węglowodanów, które przyjmujesz. Teraz musisz wprowadzić ilość węglowodanów, które bierzesz w ciągu dnia, a następnie otrzymasz ilość kalorii, które wziąłeś.

Białko:

Teraz musisz obliczyć ilość białka, które spożywasz, a następnie otrzymasz liczbę kalorii, które przyjąłeś.

Tłuszcze:

Na koniec musisz obliczyć kalorie tłuszczów, które spożywasz, a następnie otrzymasz liczbę kalorii, które przyjąłeś.

Wnioski:

Powyższe wskazówki pomogą Ci obliczyć kalorie w prosty sposób. Jeśli czujesz się z nadwagą, to proponuję Ci przejść na tę samą metodę i wypróbować ją. Będziesz zaskoczony, aby zobaczyć różnicę, że będzie to zrobić w swoim życiu.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*