13 rzeczy, których nauczył mnie mój mąż

Oglądałam ostatnio niebo o poranku i uświadomiłam sobie, że to mój mąż nauczył mnie zwracać uwagę na barwy nieba. Postanowiłam zebrać w niniejszym wpisie różne rzeczy, których się od niego nauczyłam. Na przykład:

 1. dostrzegać różowość nieba przed wschodem słońca oraz purpurę i fiolet po zachodzie, wyjść z domu tylko po to, by pooglądać księżyc w pełni, doceniać mgły kładące się na górach (taki mamy widok z podwórka).
 2. uznać, że najlepszym podsumowaniem niektórych spraw jest skwitowanie ich zdaniem: "aaa, olać to".
 3. pić kawę z małą ilością śmietanki lub mleka, podczas gdy ja raczej preferowałam coś w stylu kawowego mleka.
 4. siedzieć i słuchać muzyki. Leżeć i słuchać muzyki. Nic nie robić, tylko słuchać muzyki.
 5. że niefotogeniczność to bzdura. Bo jak zrobi się sto zdjęć, to z pewnością na co najmniej dwóch wyjdzie się dobrze. I właśnie te dwa się wybiera i pokazuje.
 6. że zawsze warto odpocząć.
 7. że powiedzenie komuś "masz parchate oczyska, durniu" jest milsze niż "jesteś moim skarbem, kochaniem i koteczkiem".
 8. że czasem warto popatrzeć od innej strony, zastanowić się: "a może jednak nie mam racji?" i zobaczyć, co się stanie. Że warto poczytać książki z dziedziny, której się nie zna i obejrzeć film bez uprzedzeń.
 9. że krytyka to nie krytykanctwo.
 10. że z rozrabiaki i lenia może wyrosnąć mądry i oczytany facet.
 11. że rozśmieszyć obrażonego oznacza milowy krok w przełamaniu obrazy i powrotu do normalności.
 12. że pasja jest tak cholernie ważna w życiu.
 13. no i że ogólnie jest fajniej razem niż samemu. Np. robić zdjęcia o 4 rano, kąpać się w lodowatym jeziorze czy nocować na bezludnej wyspie.

selfik z Miśką

 • Adela

  W moim związku pkt 2 i 6 przewija się często, dzięki temu jeszcze nie zwariowałam :) To że wzajemnie się napędzamy jest najlepsze w byciu razem.

 • m.

  Wiele punktów mamy wspólnych, choć faceci niby tacy różni. U mnie doszło jeszcze, że czasem trzeba dać sobie czas, zanim się rozumieszy. I że kawa inaczej smakuje w kubku, inaczej w filiżance. I że usłyszenie: jesteś moim skarbem jest czasem tym, czego potrzebuje najbardziej.

  • Wiadomo, że czasem na poważnie mówi się o uczuciach. Chodzi mi tutaj o takie zbytnie słodzenie i zaczepność.

   Kawa w kubku, filiżance, szklance, z garnka turystycznego, z aeropressa, french pressa, z kawiarki, z ekspresu, po turecku, świeżo mielona, z dopiero otwartego opakowania… jest wiele możliwości i wiele smaków do wspólnego odkrywania :)